Підприємець в ефірі «СК1»: дуже задоволений обласною програмою підтримки бізнесу, адже не сплачую відсотків за кредит. ВІДЕО

12.10.2018 15:59 Житомирська область, підтримка, підприємці, кредит, компенсація, обласний бюджет, бізнес, Ігор Гундич Версія для друку
127

Уже другий рік поспіль на Житомирщині працює програма, яку ініціював голова ОДА Ігор Гундич, – і вже 7 підприємств отримують компенсацію облікової ставки НБУ з обласного бюджету за залученими кредитами.

 

Один із учасників обласної програми – керівник ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» Сергій Портянко – задоволений, адже не сплачує жодних відсотків за користування кредитом. Відсотки щомісяця погашаються за рахунок коштів обласного бюджету.

 

Про це Сергій Портянко розповів, ставши гостем програми «Відкрита студія» на телеканалі «СК1» вчора, 11 жовтня.

 

Керівник підприємства зазначив, що про можливість залучити кредит та отримати компенсацію у розмірі облікової ставки НБУ дізнався із сайту ОДА.

 

«Мене ця програма надзвичайно зацікавила. Я вже 30 років керую підприємством. І розумію, шо взяти кредит під 20% – не кожен підприємець ризикне і піде на це. Тому я дуже задоволений цією програмою. Враховуючи те, що я направляю свої прибутки на переобладнання, мені вдалось взяти кредит, який уже протягом 2 місяців своєчасно погашається із обласного бюджету. І таким чином у мене виходить нульова ставка кредиту. Таким чином пришвидшується процес оновлення виробництва та переходу на залучення нових технологій. І це можна відбувається швидше, ніж якби ми використовували обігові кошти або власний прибуток для оновлення основних засобів виробництва. Тому програма є дійсно актуальною – так ми рухаємось вперед», – наголосив Сергій Портянко.

 

Також він додав, що кредитні кошти були спрямовані на часткову заміну автопарку підприємства. Відтепер нові машини споживають набагато менше пального і відповідно економлять кошти підприємства.

 

Про умови та деталі програми розповів в.о. директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Віктор Градівський.

 

«Минулого року була розроблена програма, за якою суб’єктам малого і середнього бізнесу компенсують відсотки за залученими кредитами. Ініціатором її створення був голова Житомирської ОДА Ігор Гундич. Програму підтримали депутати обласної ради і ми почали її поступово впроваджувати. Спочатку ми поширили дію на підприємства, які займаються виробництвом. А згодом розширили поле діяльності програми і сьогодні навіть сільськогосподарські товаровиробники можуть взяти участь у конкурсі. Програма надзвичайно актуальна для бізнесу. Тому що коли підприємці залучають кредит під 19-20%, а ми компенсуємо 18% ставки НБУ, кредит виходить в 1-2-3% або взагалі безвідсотковий», – зазначив Віктор Градівський.

 

Відповідно до умов програми з обласного бюджету підприємцям компенсують облікову станку НБУ за залученими кредитами – наразі це 18%. Проте облікову ставку відшкодовується у розмірі, яка визначена на той період, коли був залучений кредит та підписаний договір.

 

Серед компаній, які скористались програмою, – підприємства, які займаються деревообробкою, металообробкою, виготовленням хлібобулочних виробів тощо.

 

Заявки від підприємців департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА приймає до 26 жовтня 2018 року.

 

З детальними умовами конкурсу можна ознайомитись ТУТ.

 

 

 

 

 

 

                     

Електронні закупівлі

Децентралізація

Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Телефонний довідник

Рада регіонального розвитку

 

До уваги переселенців

 

Соціальний діалог

 

Звіт про використання бюджетних коштів

Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Звіти про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку

Регуляторна діяльність

Дошка оголошень

Книги пам'яті

Звіт про виконання Державного бюджету

Моніторинг та оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів рад міст обласного значення

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців